• Obec Merboltice

Oficiální web obce Merboltice.

• Animovaný film Silvestrovský večer na Hutbergu

Animovaný film vytvořen SSM, který vyhrál 1. místo v kategorii Animovaný film na celostátní přehlídce filmové tvorby České vize 2020

• Agrofarma Merboltice

Facebookové stránky agrofarmy s možností zakoupení mléka v Bio kvalitě z mlékomatu

• Jak na dřevo

Jak na dřevo Jan Marek - truhlářské kurzy a e-shop s truhlářským nářadím

• Penzion U zlaté svině

Stylové ubytování v Merbolticích

• Turistická ubytovna Tampl Merboltice

Ubytování v Merbolticích s možností sauny

• Hospodářství pod Strážným vrchem

Statek rodiny Šancových (č.p. 141) funguje v současné době jako ekologická kozí farma. Statek se nachází přímo na úpatí Strážného vrchu, který před válkou patřil rodině Röslerových. Klasická roubená chalupa s klenutými chlévy a stodolou naštěstí unikla jakýmkoliv divokým přestavbám, žel i jakýmkoliv opravám.

V roce 2004 byl celý soubor staveb patřící ke statku vyhlášen kulturní památkou

• Spolek Hvozd

Další merboltický spolek zaměřený na vytvoření "kulturně-vzdělávacího prostoru na venkově"

• Lukáš Pilnaj - Didgeridoo