Krátký film v dlouhé vesnici

09-filmfestSobota 13. září od 14:00
Hospodářství pod Strážným Vrchem, č. p. 141 (kozí farma), Merboltice.

DÁL NIC
Ivo Bystřičan, 75 min. (ČR, 2014)
Film o tom, jak si Češi staví dálnici do Německa. Jeden na zahradě nosí sluchátka proti hluku a modlí se, ať už dálnice auta odvede, druhý se ji snaží dostavět a odejít konečně do důchodu, třetí chrání živočichy i rostliny a žaluje dálnici u soudu. Sedm let stavby, šestnáct kilometrů dálnice a zablokovaná společnost. Námět Hitler, hudba Wagner, účinkuje český národ.

VELKÁ NOC
Petr Hátle, 63 min. (ČR, 2014)
Film Velká noc, který v produkci HBO Europe a společnosti nutrpodukce natočil režisér Petr Hátle, zobrazuje noční život současné české metropole. Mapuje polosvět pražských heren, nóbl klubů, laciných hospod, narkotických tripů i pouličního sexuálního byznysu. Impresivní koláž – obestřená umělým světlem – nahlíží i do několika soukromých bytů... Podle autorových slov nejde o standardní sociální dokument, ani o publicistickou reportáž o takzvaných „outsiderech na okraji společnosti“. Velká noc je spíš obrazovou esejí, jež poodhaluje poloskrytá, byť často efektně nasvícená zákulisí velkoměstských mravenišť.

PŮVODNÍ BUREŠ
legendární psychedelicpunkfolkrock band Praha

BLUESDORF
Legendární bluesová kapela založená v letošním roce ve Varnsorfu

Komfortní festivalový biograf v podkroví – příjemné prostředí historické zemědělské usedlosi – diaprojektorové promítání a čtení pohádek pro děti – různorodé občerstvení z domácí produkce hospodářství – točená limonáda a dobré pivo – možnost stanování či spaní ve stodole.

Děkujeme:

Agrofarma Merboltice s. r. o.
Pivovar Kocour Varnsdorf
Hospodářství pod Strážným vrchem