AKTUALITY

Vítáme vás na stránkách Sousedského spolku Merboltice, který byl založen v roce 2011, na podporu krásné obce Merboltice ležící v děčínském okresu, Ústeckém kraji, která je vesnickou památkovou zónou. 

Další akce na rok 2017

 • Merboltstock VII. - 29.7. 2017 (od 18 hod v č.p. 22, horní konec vsi)
 • Sheep Hall party - 4.8. 2017 (u Eflerů cca uprostřed vsi)

Sheep hall party 2017

Sheephall2017 A je to tady...

4. srpna v 19:30

odstartujeme další ročník, tentokráte již čtvrtý, největší akce v Merbolticích SHEEP HALL PARTY 2017, která se bude konat tradičně v ovčíně rodiny Eflerů Merboltice 124. Anoncujeme tuto událost s předstihem, aby jste si mohli ve vašem prázdninovém kalendáři tento termín zajistit, protože program bude opět stát za to a rozhodně by jste neměli chybět.

Co bude na programu?

 • Milan Kroka Band 
  Skladatel, zpěvák, kytarista a klávesista Milan Kroka je jedním z nejzajímavějších romských muzikantů, který svůj Live band založil v roce 2012. Od té doby odehráli úspěšně řadu koncertů nejen v České republice, ale i v dalších zemích Evropy. Kombinace latino, funky, popu a soulu s cikánskými čardáši rozproudí krev v žilách každého, kdo alespoň trochu cítí rytmus.
 • OLD BOYS
  Kapela OLD BOYS, která slaví v roce 2017 pětadvacáté výročí, je hodna svého názvu a to věkovým složením jednotlivých hráčů, ne však vitalitou a nasazením protagonistů kapely při vystoupeních jak v České republice, tak v sousedním Německu, kde má kapela velký okruh svých příznivců, přátel a fanoušků. Svým nezaměnitelným provedením známých i méně známých skladeb neworleánského jazzu se kapela OLD BOYS zapsala do podvědomí tisíců posluchačů.
 • ATOMIC GIGOLO + STEPHUNKT
  Progresivní živá hudba s elektronickým moderním zvukem, postavená na improvizaci a komunikaci muzikantů. Stylově se pohybuje na pomezí těchto stylů: triphop, acid jazz, hip-hop, atomic grooves, dub, breaks, electro, 2step a další taneční rytmy a styly.

Jako každý rok bude připraveno i bohaté občerstvení. K dostání budou pečená kuřata, grilované uzeniny i něco z vegetariánské kuchyně. Vedle piva a několika druhů lihovin budeme letos mít i speciální stánek s dobrým vínem. Připraveno bude i dostatek místa pro postavení stanů i možnosti parkování. Přijďte si to s námi užít!

Proběhlé akce 2017

 • Masopust2017Masopust - 25.2. 2017
 • Keltský telegraf - 25.března 2017 na kopci u rozhledny na Strážném vrchu od cca 19 hodin
 • Den otevřených podstávkových domů
 • Dětský den

Den otevřených podstávkových domů

Podstavky2017_2 s dvojí komentovanou prohlídkou a minijarmarkem

sobota 27. května 2017

 • První odborná exkurze: 10:00 – 13:30 hodin
  Odborná exkurze bude vedená Ing. architektem Tomášem Eflerem a pracovnicí Národního památkového ústavu Mgr. Alenou Sellnerovou. - č.p. 22, zemědělská usedlost (kulturní památka), na horním konci vsi (směr Verneřice) - č.p. 14, zemědělská usedlost (kulturní památka), na horním konci vsi - č.p. 23, zemědělská usedlost (kulturní památka), na horním konci vsi- nově přístupný podstávkový dům - středověká zvonice (kulturní památka) - č.p. 141 a č.p. 192 Hospodářství pod Strážným vrchem (kozí farma) http://www.podstraznym.cz/. Prohlídka veliké a příkladně udržované zemědělské usedlosti, kulturní památky. Možnost nákupu produktů hospodářství.
  Keramička Magdaléna Brožová a malířka Ivana Švarcová seznámí návštěvníky se svou iniciativou obnovy kdysi tradiční známé malované kameniny s z Levína. Návštěvníci budou ve vilce u č.p. 141 a č.p. 192 moci shlédnout výstavu o tradici mapující nepřetržitou keramickou výrobou trvající 600 let a dozví se více o pořádaných keramických sympoziích, adventních trzích i chystané obnově unikátní keramické pece na dřevo v Levíně, nebo si tuto zajímavou keramiku koupit na minijarmarku. Více viz.: www.brozova-keramika.cz, www.podbrdskakeramika.cz, www.levinskakeramika.cz. V areálu bude také možnost zakoupení občerstvení a zboží na minijarmarku (13-16 hodin).
 • Druhá odborná exkurze: 15:00 – 17:00 hodin
  Odborná exkurze bude vedená Ing. architektem Tomášem Eflerem a pracovnicí Národního památkového ústavu Mgr. Alenou Sellnerovou. - č.p. 60, bývalé zemědělské usedlosti s roubeným špejcharem (kulturní památka) a tesařského dvoru s ukázkami řemesla - č.p. 94, zemědělské usedlost (budoucí kulturní památka), na dolním konci vsi.

Ples u kamen

Ples

Vážení a milí,
srdečně vás zveme na merboltický ples, který se usktuenčí ve vytopeném chlévě v horní části Merboltic, č.p. 22.

Na plese bude točené pivo, káva a čaj. Je možné si přinést vlastní nápoje.

Zahraje kapela JOYBOX.

Začátek 20:00

Vstupné dobrovolné na podporu kapely + 5 POLÍNEK na osobu na vytopení chléva :-)!

Zajímavé knihy v merboltické knihovně

V roce 2012 jsme díky finanční podpoře Nadace Via nakoupili zajímavé knihy, které je možné si vypůjčit v merboltické knihovně. Jedná se o knihy zaměřené na historii, péči o krajinu, zahradničení, přírodu, děti apod. Více viz seznam knih.
Kontakt na knihovnu.

Archiv akcí

Pokud se budete chtít dozvědět o proběhlých akcích, klikněte v menu na PROJEKTY a tam vyberte rok a projekt. Linky k fotkám doplníme postupně (až tam budou, dáme informaci sem na titulní stranu).