AKTUALITY

Vítáme vás na stránkách Sousedského spolku Merboltice, který byl založen v roce 2011, na podporu krásné obce Merboltice ležící v děčínském okresu, Ústeckém kraji, která je vesnickou památkovou zónou.

Toulavá kamera v Merbolitích - odkaz zde, čas 10:24-14:30

KALENDÁŘ AKCÍ SSM NA ROK 2018

• 10.2. Merboltický masopust
  • Sobota 26.5.2018 od 10 hodin- Den otevřených podstávkových
  • Sobota 2.6.2018 - Dětský den v Klubu přátel Merboltic
  • Pátek 10.8.2018 - Sheep Hall party 5
  • Sobota 8.9.2018 - festival Krátký film v dlouhé vesnici
  • Sobota 27.10. 2018 - Sad republiky – sázení hrušní v sadu
  • Sobota 10.11.2018 – divadelní festival Koza líhá do chlíva – HUSO – na kozí farmě u Šanců č.p. 141
  • Sobota 15.12.2018 - obecní stromkobraní
  • Pondělí 24.12. 2018 – zpívání koled u Petra Petrička ve stáji

Sheep hall party V.

Sheep_hall_2018 5. ročník setkání všech přátel Merboltic a dobré muziky

pátek 10. 8. 2018

Událost letní sezony v Merbolticích je opět zde. Tradiční setkání všech přátel Merboltic a dobré muziky se uskuteční v krásném multifunkčním prostoru ovčína rodiny Eflerů v pátek 10. srpna. Označte si toto datum do svých prázdninových kalendářů a hlavně nezapomeňte přijít na tuto tanečně poslechovou akci, která má náboj a skvělou atmosféru.

Občerstvení, parkování i možnost stanování je zajištěno.
Doporučené dobrovolné vstupné je 130 Kč.

Program letošního ročníku:

HOT SISTERS
Hot Sisters jsou originální vokální trio zaměřené na swing. V jejich repertoáru jsou převážně vlastní aranže světových evergreenů i autorské skladby s vtipnými českými texty. Hot Sisters jsou zárukou radosti z rytmických a melodických skvostů doby, kdy jazz byl ještě mladý.

TOMÁŠ HOMUTA TRIO
Tato rythm and bluesová formace se skládá z dynamicky hrajícího pianisty Tomáše Homuty, soulové zpěvačky Vlaďky Svobodové bývalé frontmanky Laura a její tygři a saxofonisty Davida Fárky.

JOYBOX
Joybox je těleso talentovaných muzikantů vedených saxofonistou a klarinetistou Matoušem Kobylkou s multižánrovou zpěvačkou Alžbětou Pažoutovou. Tato sestava hraje muziku, která svou šířkou žánrového záběru dokáže zaujmout a pobavit jak tancechtivé, tak relaxujicí publikum všech věkových kategorií.

MASOVÝ HRACH
Masový Hrach je skupina písničkáře Petra Hracha, kytaristy a hráče na foukací harmoniku, bývalého člena kapely Děda Mládek Ilegal band, která hraje hudbu na pokraji blues, folku a rocku s ryze českými výraznými texty.

Den otevřených podstávkových domů

Dpd-2018_fin v Merbolticích u Děčína s komentovanou prohlídkou, minijarmarkem a výstavou

sobota 26. května 2018

Již 11. ročník komentované prohlídky lidových staveb ve vesnické památkové zóně Merboltice v Ústeckém kraji, opět obohacený o minijarmark s produkty a občerstvení z kozí farmy  Hospodářství pod Strážným vrchem a novou výstavu ze sbírek Skanzenu Zubrnice.

Přijďte nahlédnout, jak se se žije v podstávkových domech starších než 200 let!

Následně v neděli 27. května 2018 probíhá Den otevřených podstávkových domů
v řadě vesnic v severních Čechách a především v přilehlém Sasku a Polsku.

• 10:00-13:00 hod. - EXKURZE provede účastníky nejprve po podstávkových domech v horní a střední části Merboltic. V 10 hodin začne exkurze v usedlosti č.p. 22 na horním konci vsi (směr Verneřice), poté odbočkou k usedlosti č.p. 14, dále zpět k chalupě č.p. 23, a silnicí dolů vesnicí s prohlídkou zvonice bývalého kostela, uprostřed obce Hospodářství pod Strážným vrchem (kozí farmy)  č.p. 192 a č.p. 141 a také Tesařského dvora v usedlosti čp. 60 s ukázkami ručního tesařského řemesla.
  • 14:00-16:00 hod. - VÝSTAVA + MINIJARMARK domácích produktů a občerstvení v Hospodářství pod Strážným vrchem (kozí farma)  č.p. 192 a č.p. 141 uprostřed obce a v areálu stojící vilce bude možné shlédnout výstavu unikátních exponátů “Z Merboltic do Zubrnic a zpět”, která představí pozoruhodné předměty z historické pozůstalosti merboltických sedláků uchovávané ve sbírkách Skanzenu Zubrnice.
MOŽNOSTI PARKOVÁNÍ: na horním konci předlouhých Merboltic podél silnice (poblíž č.p. 22 a č.p. 23), a uprostřed vesnice u mostku u kozí farmy u č.p. 141 a č.p. 192  a především na obecním hřišti,  které se nachází pod obecním úřadem čp. 53.

Prohlídky vesnicí jsou umožněny jen díky vstřícným sousedům a vedeny architektem Tomášem Eflerem a památkářkou Alenou Sellnerovou.

Akci spolupořádá:
Sousedský spolek Merboltice, Hospodářství pod Strážným vrchem, Obec Merboltice, Národní památkový ústav – ú.o.p. v Ústí nad Labem, Stiftung Umgebindehaus, FA ČVUT Praha.

Merboltický masopust

Masopust-2018-small"Bude zahájen v sobotu 10. února 2018, ve 12:00 při č.p. 22, na horním konci naší vesnice."

Konec hlášení.

Archiv akcí

Pokud se budete chtít dozvědět o proběhlých akcích, klikněte v menu na PROJEKTY a tam vyberte rok a projekt. Od roku 2017 je archiv na jedné stránce. Linky k fotkám doplníme postupně (až tam budou, dáme informaci sem na titulní stranu).